Airfel Kombi Arıza Kodları

Airfel Kombi Arıza KodlarıArıza Kodları SebebiArıza Kodları Sebebi
LPSu basıncı düşükKalorifer tesisatındaki suyun basıncı 0,4 barın altına düşmüş ise anakart bu arızayı verir. Kalorifer tesisatında kaçak olması durumunda su basıncı düşer. Bu nedenle tesisatta oluşabilecek kaçak ve sızıntıları kontrol ediniz. Eğer su basıncı düşük ise (1 barın altında) su doldurma vanasını açarak kombinin 1,5 bara gelene kadar su doldurunuz. Su dolduma işlemi bittikten sonar su doldurma vanasını mutlaka kapatınız.
HLLimit thermostat devredeEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 90°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Hatanın giderilmesi ve normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
AFProsestat devrede değilKombinin baca sisteminde veya presostat elemanında bir sorun olduğunda bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
HBCH dönüş NTC hatasıEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
DBKullanım suyu NTC hatasıEğer kullanım sıcak suyu sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
BCAteşleme hatası veya brülör kontrol hatasıGaz tipi olarak doğalgaz seçili ise üç ardışık başarısız ateşleme eğer gaz tipi LPG seçili ise bir başarısız ateşlemenin ardından bu hata meydana gelmektedir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
G1Gaz valfi modülasyon hatasıEğer gaz valfi modülasyon bağlantısında bir arıza meydana gelmişse kombi bu hatayı verir. Ancak kombi minimum kapasitede yanmaya devam eder. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
ASProsestat kontağı kapalı-kararsızlık hatasıFanın çalışmamasına rağmen presostat kontağı 15 saniye boyunca kapalı konumda ise bu hata meydana gelir. Presostat kontağı açıldığında hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına geri döner. Eğer arıza geçmez ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
FRDonmaEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 1°C nin altına düşerse bu hata meydana gelir. Eğer sıcaklık değeri 1°C nin üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar ve kombi normal çalışmasına devam eder. Eğer hata geçmez ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
HPYüksek su basıncıKalorifer tesisatındaki suyun basıncı 2.8 barı aştığında bu arıza meydana gelir. Su basıncı 2.5 barın altına düştünde ise hata otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
HTCH gidiş NTC aşırı ısınmaEğer merkezi ısıtma suyu gidiş sıcaklık sensörü sıcaklık değeri 88°C yi aşarsa bu hata meydana gelir. Su sıcaklığı 75 °C altına düştüğünde hata otomatik olarak ortadan kalkar. Eğer hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
FLBaca gazı NTC aşırı ısınma hatasıBaca gazı sıcaklığı 100°C yi aştında bu hata meydana gelir. Normal çalışmanın devam etmesi için reset gerekmektedir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
CLReküperatör yoğuşma suyu hata tespitiReküperatör yoğuşma suyu seviye sensörü, yoğuşma suyu algıladığında bu hata meydana gelmektedir. Yoğuşma sifonunu ve yoğuşma suyu hortumunu kontrol ediniz. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
FEFan encoder sinyali hatasıFan modülasyon sinyali 5 saniyelik bir süre boyunca istenilen aralık dışındaysa, fan çalışsa bile bu uyarı verilir. Ancak işlem fan modülasyonu olmadan devam eder. Sinyal istenilen aralığa geldiğinde ise uyarı otomatik olarak ortadan kalkar. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
rbCH Dönüş NTC hatasıEğer merkezi ısıtma suyu dönüş sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
FBBaca gazı NTC prob hatasıEğer baca gazı sensöründe bir kısa devre var ise bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b2İyonizasyon Bileşen HatasıAlev sinyali 15 saniye boyunca algılanmaz ise bu hata meydana gelmektedir. Alev sinyali 2 saniyede algılanır ise kombi normal çalışmaya yeniden başlar. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b4Beklenmeyen İyonizasyon HatasıBrülör kapalı iken en az 20 saniye boyunca sözde bir alev tespit edilirse bu hata meydana gelir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
b3Gaz Valfi Geri besleme HatasıGaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b5Gaz valfi geribesleme hatası 2Gaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
b6Beklenmeyen gaz valfi geri besleme hatasıGaz valfi vanası tahriki ve geri besleme kontrol devresi ile ilgili bir hata durumunda bu arıza verilir. Arızayı sıfırlamak için reset gereklidir. Mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
LEDüşük voltaj hatasıEğer besleme voltajı 170V un altına düşerse bu hata meydana gelir. Besleme voltajı 180V un üstüne çıkarsa hata otomatik olarak ortadan kalkar. Hata ortadan kalkmaz ise Mutlaka Airfel servisine başvurunuz
FhYüksek baca gazı sıcaklığı uyarısıEğer baca gazı sıcaklığı 95°C yi aştığında bu hata meydana gelir ve kombi durur, Anti-Fast cycle time aktif hale gelir. Eğer baca gazı sıcaklığı 85 °C nin altına düşerse, kombi normal çalışmaya devam eder. Hata ortadan kalkmaz ise mutlaka Airfel servisine başvurunuz.
Çiğli Airfel Servisi copyright www.cigliairfel.servisi-izmir.com

Bilginusta.com sitemizde bilgi, teknoloji, marka, yaşam, alışveriş ve hizmet kategorilerinde bilgi paylaşım sitesi.

Markalar: Arçelik, Beko, Altus, Vestel, Bosch, Siemens, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Eca, Viessmann, Maktek, İmmergass, Ariston, Hotpoint, Airfel, Daikin, Mitsubishi, Midea, Baymak, Protherm, Regal, Rubenis, Samsung, Lg, Lg Beko

Hizmetler: Klima Servisi, Kombi Servisi, Su Arıtma Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

eighty two + = eighty eight