BİLGİNUSTA.COM

Bilgi Paylaşım Sitesi

Bosch Kombi C4 Arızası Sebepleri Tamiri

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Bosch Kombi C4 Arızası Sebebi :

Bosch Kombi Hava akış yani dış ortamdan temiz hava alıp içerde yanma oluştutan sonra yanmış gazı dışarı tahliye eden hava akış sistemi çalışmadığını gösterir. Bosch Kombi c4 arızası vermesinin  tam olarak sebebini bulmak için kontrol edilmesi gereken hususlar sırası ile şunlardır.


1 –  Bosch kombi baca kontrolü

Kombinizin bacası yerinden çıkmış olabilir gevşek veya uç kısmındaki kuşluk arızalı olabilir. Elle Kontrol ediniz . Kombi Bacası gevşekse veya uç kısmındaki kuşluk kırıksa mutlaka yenisi ile değiştiriniz.


 2 – Fan Motoru Arızalı olabilir

Kombi fan motoru kombi açılır açılmaz devreye girmesi gerekir . Şayet kombi fanı devreye girmiyor ise fan a voltaj geliyor mu? kontrol edilir eğer voltaj geliyor ise fan arızalıdır, veya kirlidir, Voltaj gelmiyor ise kart arızalıdır.

Kombi Fanı Nasıl temizlenir.


3 – Prosestat Ve Prosestat Hortumları  Kontrolü

Prosestat hortumu temizlenir ve kontrol edilir . C4 arızası devam etmesi durumunda prosetat değiştirilerek c4 arızası kontrol edilir. Prosestat kontrollerinde arıza tesbit edilmemesi durumunda elektronik kart kontrol edilir.


4 – Elektronik Kontrolü Ve Tamiri

Tüm bu kontrollerde elektronik kart kontrol edilir kart üzerinde hava akış roleleri ölcülür ve arızalı olmaları durumunda tamir edilerek arıza için son arıza sebebi tamir edilmiş olur.

Bir diğer konu kart arızalı olması durumunda kart tamir ettirmenizi tavsiye ediyoruz kartın yenisi 450-500 tl ödemektense 130-150 tl arası tamir ücreti ile sorunu ekonomik ve nokta atışı ile çözmüş olursunuz.


Çiğli Bosch Servisi,
Karşıyaka bosch servisi,
Bayraklı  Bosch Servisi,
Bornova Bosch Servisi,
Konak Bosch Servisi,
Gaziemir Bosch Servisi,
Kemalpaşa bosch servisi,
Menemen Bosch Servisi,
Bostanlı Bosch Servisi,
Karabağlar Bosch Servisi,
bosch kombi c4 arızası nasıl giderilir,bosch kombi c4 arızası nedir,bosch kombi arızaları c4,bosch kombi c4 arıza kodu, bosch kombi arıza kodları c4, bosch kombi c 4, bosch kombi c4 hatası nedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Paylaş
error: Content is protected !!