Bosch Kombi Sıcak Su Az Akıyor Çözümü

Bosch kombi sıcak su vermiyor ve su az akıyor sorunu ile karşılaşıyorsanız sorunun tam olarak ne olduğunu anlamak için öncelikle sırası ile bosch kombi arıza tesbiti için kontroller yapalım.

1 – Bosch kombi sıcak su çeşmesi kontrol

Sorunumuz su az akması dolayısı ile kombi ya devreye girmeyecektir yada su aşırı sıcak olup kombi devre dışı kalacaktır ve “aa” veya “ce” gibi arıza kodları verip size zor durum yaşatacaktır. Sıcak Su Çeşmesini Mutfaktan Ve Banyodan Her ikisinide sıra ile kontrol ediniz.

Mutfak ve Banyo bataryalarında sıcak su çeşmesini açınız ve sıcak su az aktığını ve soğuk tarafına çevirdiğinizde ise çok güzel tazyikli su aktığını tesbit ettiyseniz. Kombiye su giriş yaptıktan sonra su basıncı düştüğü anlaşılır.


2 – Kombi Su Giriş filitresi Kontrol Edilir.

Kombiye ana su giriş şebekesi filitresi tıkandı ise kombi su basıncı çok düşer ve su tribunu devreye girmeyeceği için kombi kalorifer çalışır fakat sıcak suyu açtığınızda su az gelir ve kombi devreye girmeyeceği için su ısınmaz. BU FİLİTRE TEMİZLENMEK İÇİN SÖKÜLMEDEN ÖNCE HEMEN ALTINDAKİ VANA KAPATILIR. Soğuk su giriş olduğu için sebeke suyu vardır.


3- Kombi Su Akış tribünü Kontrol edilir

Kombi su akış tribünü soketleri konrol edilir ve tribün içersinde tribünün sıkışmış olması durumunda temizlenir veya yenisi ile değiştirilir . sağlamlığını kontrol etmek için akış trubunune üflendiği zaman kombi ekranında alev işareti çıkarsa trubun sağlam olduğu anlaşılır. Çalışmaması durumunda yenisi ile dğiştirilir. su akış trubununde arıza yoksa aşağıdaki işlemler yapılır.

kombi-su-akis-trubunu

 


4 – Eşanjör Kireçleri kimyasalla temizlenir

Kombi su giriş filitresi temizlendikten sonra yine kontrol ediniz yine kombi devreye girmiyor ve su ısıtma işlemi gerçekleşmiyorsa kombi eşanjör temizliği yapılması gerekir . Kombiler 2 eşanjörlü veya tek ana eşanjörden oluşmaktadır . 2 eşanjörlü kombi eşanjör temizliği ana eşanjör temizliğine göre daha kolay temizlenir. Zaten bakım esnasında servisler plaka eşanjörü söküp temizlemektadirler.


5 – Kombiniz tek eşanjör ise Ana eşanjör Temizlenir


Sonuç olarak kombi soğuk su girişi yaptıktan sonra suyun ısınıp çeşmeye gelene kadar olan parçalar ile ilgili oluşabilen kullanım sorunundan kaynaklanan bu işlemleri müşteri kendi kontrolleri ile 3. seçeneğe kadar kontrol edebilir ama sonraki aşamaları bosch servisi kontrolünde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Etiketler : bosch kombi sıcak su arızası, bosch kombi sıcak su az akıyor

Bilginusta.com sitemizde bilgi, teknoloji, marka, yaşam, alışveriş ve hizmet kategorilerinde bilgi paylaşım sitesi.

Markalar: Arçelik, Beko, Altus, Vestel, Bosch, Siemens, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Eca, Viessmann, Maktek, İmmergass, Ariston, Hotpoint, Airfel, Daikin, Mitsubishi, Midea, Baymak, Protherm, Regal, Rubenis, Samsung, Lg, Lg Beko

Hizmetler: Klima Servisi, Kombi Servisi, Su Arıtma Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirty nine − = thirty one