Bosch Kombi Su Almıyor Basmıyor Basıncı Yükselmiyor ?

1 – Bosch Kombi Su basıncı Kontrol Ediniz.

Bosch kombi su basıncı bitmiş bir vaziyette ise bosch kombi su basıncını 1,5 bar a ayarlamak için kombi alt kısmında su doldurma musluğunu açınız.


2 – Kombi Su Basıncı Kontrolü

Kombiye Su doldurma musluğunu açmanıza rağmen su basıncı yükselmiyorsa, Siz su doldurma vanasını açtığınızda kombi ye su dolma , su sesi geldiğine dikkat ediniz.

Eğer Kombi Su doldurma vanasına su doldurmak için vanayı açtığınızda su dolma sesi geliyorsa kombi bar göstergesi arızalıdır. su basıncını ölçmüyordur siz ne kadarda su doldursanız gösterge yükselmez. Kombi su bar göstergesi kireçten tamamen tıkanmıştır. Göstergenin değiştirilmesi sağlıklı olur temizlense de kısmen bazen çalışır.


3 – Sebeke Su Basıncını Kontrol ediniz

Bosch kombi Su Doldurma işlemi sırasında kombiye su doldurma sesi gelmiyorsa mutfak çeşmesinden soğuk su çeşmesinden ana şebeke su basıncının normal olup olmadığını kontrol ediniz.  Çeşmeden su basıncını kontrol etmek için soğuk su çeşmesini sonuna kadar açınız ve elinizle çeşmenin azını kapatınız eğer elinizle suyu kesebiliyorsanız su basıncı düşüktür. Kombide sorun yoktur. Bina su basıncı için su firması ile iletişime geçiniz.

Soğuk su çeşmesini elinizle kapattığınızda suyu kesemiyorsanız su basıncı iyidir. Sorun kombide olduğu anlaşılır.


4 – Kombi su doldurma Musluğu Kontrol Edilir

Kombi su doldurma musluğu açıldığında kireçten dolayı veya bozuk olmasından dolayı su geçirmiyor ve kalorifer su basıncı yükselmiyor olabilir. sökülüp kontrol edilir. Arızalı ise orjinal su doldurma musluğu yedek parça ile değiştirilir.


5 – Bosch kombi reset atınız.

Bosch Kombilerde Su basıncı düşmesi durumunda kombi resetlemek gerekir. Kombiyi resetlemek için on-off ve anahtar tuşuna aynı anda 5 saniye basınız.

bosch kombi su basmıyor arızası için yorum bölümünden sorularınızı sorabilirsiniz.


Etiketler: bosch kombi su ilavesi, bosch marka kombi su doldurma vanası, bosch kombi su nasıl basılır, bosch kombi su basıncı nasıl yükseltilir, bosch kombi neden su almaz, bosch yoğuşmalı kombi su basma, bosch yoğuşmalı kombi su doldurma,bosch yoğuşmalı kombi su almıyor.

Bilginusta.com sitemizde bilgi, teknoloji, marka, yaşam, alışveriş ve hizmet kategorilerinde bilgi paylaşım sitesi.

Markalar: Arçelik, Beko, Altus, Vestel, Bosch, Siemens, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Eca, Viessmann, Maktek, İmmergass, Ariston, Hotpoint, Airfel, Daikin, Mitsubishi, Midea, Baymak, Protherm, Regal, Rubenis, Samsung, Lg, Lg Beko

Hizmetler: Klima Servisi, Kombi Servisi, Su Arıtma Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ninety ÷ = thirty