Buderus kombi 6a arızası sebebi nedir ve nasıl tamir edilir

İzmir Klima Kombi Servisi Hemen Ara : 
0 536 574 74 12
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Buderus marka kombi kullanıcılarının sık sık karşılaştığı arızalardan biri olan 6a arızası Buderus kullanıcılarını için zaman zaman çok can sıkıcı hale gelebiliyor Çünkü ateşleme olmadı hatası olduğu için Kombi Gaz gelmemesi gaz valfi nin devreye açmaması elektronik kartın gaz valfi ne bilgi göndermemesi ateşleme Pro bunun ateşleme yapmaması veyahutta Kombi dış ortamdan bacağı yoluyla oksijeni alamaması gibi durumlarda ateşleme olmadığı için herhangi bir ateşleme olmaması durumunda kombiniz 6a arızası verecektir.

  • Buderus 6a arızası düzeltmek için Öncelikle sol alttaki reset tuşuna basarak kombiyi resetleyin kombinin tekrar devreye girip çalışmayı denemesini sağlayın.
  • 6a arızasını resetlemenize rağmen hala aynı arızayı veriyorsa Öncelikle Ocak’ta Mutfaktaki ocağınız da gaz var mı yok mu Onu kontrol ediniz
  • Mutfaktaki ocakta gaz var ve arıza düzelmedi ise kombinin giriş gaz vanasını kontrol edin ve Kombi Gaz saatin üzerindeki pimi açık olup olmadığını kontrol ediniz.

Bütün bu kontroller sonucunda kombimizde gaz olduğundan emin olduktan sonra kombinin ateşleme Yapıp yapmadığını kontrol ediyoruz. Çünkü her şey gaz tamamen geliyor ama kombi ateşleme yapmadığı zaman Bu arızayı vermesi tamamen normaldir kombi ateşleme yapmak için ateşleme Pro bunu kontrol ediyoruz ateşleme Probu böyle kıpkırmızı kızaracak şekilde çalıştığını kazanın ekranında cam bölmesinden görmemiz gerekiyor

Eğer Cam vermedi bu şekilde ateşleme yoksa kombinin ateşleme probu arızalı olabilir.

Buderus kombi 6a arızasında ateşleme Pro bunu voltaj gelip gelmediğini kart üzerinden ölçü aleti vasıtasıyla kontrol ediyoruz ateşleme program voltaj geliyor ama çalışmıyorsa ateşleme probu arızalı olabilir.

 

Buderus kombi 6a arızasını gidermek için ateşleme probu orjinali ile değiştirilerek çalışır durumda teslim edilir…

SİZE EN YAKIN BUDERUS SERVİSİNİ SEÇİNİZ

İzmir Klima Kombi Servisi Hemen Ara : 
0 536 574 74 12

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir