Kombi Suyu Yeterince Isıtmıyor Az Isıtma Sebepleri

1 – Kombi Isı Ayarı Kontrolü

Kombi Suyu Yeterince Isıtmıyor sorunu yaşıyorsanız kombi öncelikle kontrol edilmesi gerekenler kombi ısı ayarı. Kombi sıcak su ayarını 50 veya 55 dereceye ayarlayınız.


2 – Çeşme Başlıkları Kontrolü

Musluk başları kireç tutucu ve banyo fiskiye delikleri kirecten tıkanma ihtimali müşterilerin ilk kontrol etmesi gereken etkenlerdir. Mutlaka çeşme ağızlarını sökün ve içersindeki kireç ve kil pislikleri kontrol ediniz.


3 – Kombi Su Giriş filitresi Kontrol Edilir.

Kombiye ana su giriş şebekesi filitresi tıkandı ise kombi su basıncı çok düşer ve su tribunu devreye girmeyeceği için kombi kalorifer çalışır fakat sıcak suyu açtığınızda su az gelir ve kombi devreye girmeyeceği için su ısınmaz.

BU FİLİTRE TEMİZLENMEK İÇİN SÖKÜLMEDEN ÖNCE HEMEN ALTINDAKİ VANA KAPATILIR.

Soğuk su giriş olduğu için sebeke suyu vardır.


4 – Kombi Su Akış tribünü Kontrol edilir

Kombi su akış tribünü soketleri konrol edilir ve tribün içersinde tribünün sıkışmış olması durumunda temizlenir veya yenisi ile değiştirilir. Sağlamlığını kontrol etmek için akış trubününe üflendiği zaman kombi ekranında alev işareti çıkarsa trubun sağlam olduğu anlaşılır. Çalışmaması durumunda yenisi ile değiştirilir. su akış tribününde arıza yoksa aşağıdaki işlemler yapılır.

kombi-su-akis-trubunu

 


5 – Eşanjör Kireçleri kimyasalla temizlenir

Kombi su giriş filitresi temizlendikten sonra yine kontrol ediniz yine kombi suyu az ısıtıyor ve su ısıtma işlemi gerçekleşmiyorsa kombi eşanjör temizliği yapılması gerekir . Kombiler 2 eşanjörlü veya tek ana eşanjörden oluşmaktadır . 2 eşanjörlü kombi eşanjör temizliği ana eşanjör temizliğine göre daha kolay temizlenir. Zaten bakım esnasında servisler plaka eşanjörü söküp temizlemektedirler.


5 – Kombiniz tek eşanjör ise Ana eşanjör Temizlenir


Sonuç olarak kombi soğuk su girişi yaptıktan sonra suyun ısınıp çeşmeye gelene kadar olan parçalar ile ilgili oluşabilen kullanım sorunundan kaynaklanan bu işlemleri müşteri kendi kontrolleri ile 3. seçeneğe kadar kontrol edebilir ama sonraki aşamaları bosch servisi kontrolünde yaptırmanızı tavsiye ederiz.
Etiketler: bosch yoğuşmalı kombi su ısıtmıyor, bosch kombi sıcak su vermiyor, bosch kombi sıcak su gelmiyor,
bosch yoğuşmalı kombi sıcak su gelmiyor.

Bilginusta.com sitemizde bilgi, teknoloji, marka, yaşam, alışveriş ve hizmet kategorilerinde bilgi paylaşım sitesi.

Markalar: Arçelik, Beko, Altus, Vestel, Bosch, Siemens, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Eca, Viessmann, Maktek, İmmergass, Ariston, Hotpoint, Airfel, Daikin, Mitsubishi, Midea, Baymak, Protherm, Regal, Rubenis, Samsung, Lg, Lg Beko

Hizmetler: Klima Servisi, Kombi Servisi, Su Arıtma Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirty nine + = 49