Mutfakta Sıcak Su Akıyor Banyoda Akmıyor

Mutfakta Sıcak Su Akıyor Banyoda Akmıyor

1- Banyo Musluk Başlıkları Temizlenir

Mutfakta Kombi devreye girmesi ve banyoda devreye girmemesi sebebi şebeke su basıncı çok düşük olabilir bunu kontrol için çeşmeden soğuk su bölümünü açınız ve su akışı ve tazyikini kontrol ediniz. Mutfak çeşmesi başlığı temiz olduğu ve kombiye daha yakın olduğu için kombi devreye giriyor ve veya banyo çeşmesinden öncelikle soğuk suyu açınız ve daha sonra batarya kolunu sıcak suya çeviriniz. iki su arasındaki su tazyikini kontrol ediniz. soğuk su tarafı çok iyi ise ve sıcak su tarafı çok az veya çok kısık diğer bir tabirle iplik gibi su akıtıyor ise Musluk başlıklarını kontrol ediniz .

 

resimlerde olduğu gibi çeşmeden sıcak su çok az akıyor ise kombi servisi çağırmadan önce musluk başlığında kireç olup olmadığını sökün ve kontrol edin çoğu zaman bu gibi arızalarda musluk başındaki pislik tutucu tıkandığı için bu sorun yaşanmaktadır.


2- Kombi Su Giriş filitresi Kontrol Edilir.

Kombiye ana su giriş şebekesi filitresi tıkandı ise kombi su basıncı çok düşer ve su tribunu devreye girmeyeceği için kombi kalorifer çalışır fakat sıcak suyu açtığınızda su az gelir ve kombi devreye girmeyeceği için su ısınmaz. BU FİLİTRE TEMİZLENMEK İÇİN SÖKÜLMEDEN ÖNCE HEMEN ALTINDAKİ VANA KAPATILIR. Soğuk su giriş olduğu için sebeke suyu vardır.


3- Kombi Su Akış tribünü Kontrol edilir

Kombi su akış tribünü soketleri konrol edilir ve tribün içersinde tribünün sıkışmış olması durumunda temizlenir veya yenisi ile değiştirilir . sağlamlığını kontrol etmek için akış trubunune üflendiği zaman kombi ekranında alev işareti çıkarsa trubun sağlam olduğu anlaşılır. Çalışmaması durumunda yenisi ile dğiştirilir. su akış trubununde arıza yoksa aşağıdaki işlemler yapılır.

kombi-su-akis-trubunu

 


4 – Eşanjör Kireçleri kimyasalla temizlenir

Kombi su giriş filitresi temizlendikten sonra yine kontrol ediniz yine kombi devreye girmiyor ve su ısıtma işlemi gerçekleşmiyorsa kombi eşanjör temizliği yapılması gerekir . Kombiler 2 eşanjörlü veya tek ana eşanjörden oluşmaktadır . 2 eşanjörlü kombi eşanjör temizliği ana eşanjör temizliğine göre daha kolay temizlenir. Zaten bakım esnasında servisler plaka eşanjörü söküp temizlemektadirler.

 


5 – Kombiniz tek eşanjör ise Ana eşanjör Temizlenir


Sonuç olarak kombi soğuk su girişi yaptıktan sonra suyun ısınıp çeşmeye gelene kadar olan parçalar ile ilgili oluşabilen kullanım sorunundan kaynaklanan bu işlemleri müşteri kendi kontrolleri ile 3. seçeneğe kadar kontrol edebilir ama sonraki aşamaları karşıyaka bosch servisi kontrolünde yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Bilginusta.com sitemizde bilgi, teknoloji, marka, yaşam, alışveriş ve hizmet kategorilerinde bilgi paylaşım sitesi.

Markalar: Arçelik, Beko, Altus, Vestel, Bosch, Siemens, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Eca, Viessmann, Maktek, İmmergass, Ariston, Hotpoint, Airfel, Daikin, Mitsubishi, Midea, Baymak, Protherm, Regal, Rubenis, Samsung, Lg, Lg Beko

Hizmetler: Klima Servisi, Kombi Servisi, Su Arıtma Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 × = six