Sıcak Suyu Açınca Petekler Neden Isınıyor ?

Sıcak Suyu Açınca Petekler Isınıyor sorunu yaşıyorsanız kombi sıcak su ve peteklere sıcak suya yön veren 3 yollu vana grubu ve 3 yollu vana motorunda soketleri kontrol edilir. 

3 yollu vana motoru görevi kombi petekleri ve sıcak su ayırma işlemini yapmaktadır kombi sıcak suyu açtığınızda sıcak suyu çeşme ye gitmesini sağlar ve kışın da peteklere sıcak su yönlendirir. 3 yollu gurubundaki mili ileri geri yaptıarak yönlendirme yapar.

Bu parçanın sağlam olup olmadığı parça sökülerek kombi çalıştırılır ileri geri yapıyorsa sağlamdır. ileri geri yapmıyorsa arızalıdır sıcak su açınca peteklere su gitmesinin sebebi budur.

3 yollu vana gurubu petek pozisyonunda kaldığı için sıcak suyu açınca ısınan su peteklere gider ve suyun ısınacağı yerde petekler ısınır  çeşme suyuda ısınır fakat tam ısı peteklere gittiği için etkili ısı peteklere gider. parçenın ve 3 yollu vana değişimi için kombi servisi çağırınız.

Etiketler: kombi kapalıyken petekler ısınıyor,

 

Bilginusta.com sitemizde bilgi, teknoloji, marka, yaşam, alışveriş ve hizmet kategorilerinde bilgi paylaşım sitesi.

Markalar: Arçelik, Beko, Altus, Vestel, Bosch, Siemens, Demirdöküm, Vaillant, Ferroli, Eca, Viessmann, Maktek, İmmergass, Ariston, Hotpoint, Airfel, Daikin, Mitsubishi, Midea, Baymak, Protherm, Regal, Rubenis, Samsung, Lg, Lg Beko

Hizmetler: Klima Servisi, Kombi Servisi, Su Arıtma Servisi,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirty seven + = forty six